Getty Images/Christof Koepsel

17.03.2019 | 18.51 > 18:53

Zvezda sigurna na Banjici, Joveljićeva dva gola

Fudbaleri Crvene zvezde su na gostovanju Radu zabeležili 24. pobedu u Superligi i tako nastavili sezonu bez poraza.

FK Crvena zvezda

U okviru 27. kola Superlige Srbije Rad je ugostio Crvenu zvezdu koja je slavila sa 3:0 i tako došla do nove sigurne pobede u šampionatu u kome je lider na tabeli sa 75 bodova, sedam više od Radničkog i čak 24 više od Partizana.

Duel na Banjici obeležio je Dejan Joveljić sa dva gola.

Mladi igrač crveno - belih prvi put se u strelce na ovom meču upisao u 20. minutu. Dugo je trajao ovaj napad, pokušavao je Jovičić, ali su u guži na kraju najbolje snašao Joveljić i pogodio za vođstvo svog tima.

Prvo poluvreme tako je pripalo Crvenoj zvezdi koja je jedini šut u okvir gola pretvorila u pogodak. Rad je imao dva pokušaja, ali nije ozbiljnije ugrozio gol gostiju u prvih 45 minuta.

Pogodio je Joveljić i u 53. minutu. Lepo se snašao u kaznenom prostoru i iz okreta poslao loptu u mrežu za 2:0. Joveljić je postigao gol na svakom meču prvog tima na kome je bio starter.

Napadala je Crvene zvezda, kontrolisala igru, a Rad se uporno branio sve do 86. minuta kada je El Fardu Ben postavio konačan rezultat. Benu je ovo 20. gol u sezoni.