Raspucani Zvezda i Boaći najavili plej-of

Srdjan Stevanovic/Getty Images

U poslednjem meču 30. poslednjeg kola prvog dela Superlige Srbije Crvena zvezda je potvrdila lidersku poziciju pobedom nad novosadskim Proleterom 4:0.

Pošto je ovaj meč odigran dva sata kasnije nego ostatak kola bilo je već poznato da su Novosađani obezbedili plasman u plej-of, tako da sa te strane gosti nisu imali rezultataski pritisak. Ipak, ta činjenica ih nije opustila i pružili su favoritu ozbiljan otpor tokom prvog poluvremena. Tek u 35. minutu crveno-beli postižu pogodak preko Ričmonda Boaćija, na asistenciju Jovičića. Meč je prelomljen u 68. minutu kada je Marin povisio na 2:0. Ubrzo je u 76. minutu Mirko Ivanić zatresao mrežu, što mu je prvenac u crveno-belom dresu. Konačnih 4:0 postavio je Ričmond Boaći drugim golom u 82. minutu.

Ovom pobedom Crvena zvezda je prvi deo šampionata završila sa 84 od mogućih 90 bodova, bez poraza, a posle deobe bodova u plej-of ulazi sa 42, četiri više od prvog pratioca Radničkog iz Niša. Proleter sa osme pozicije dočekuje plej-of a posle deobe imaće 19 bodova.