Partizan srušio Brđane: Trojka u Humskoj

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički na svom stadionu na startu plej-ofa Superlige Srbije ubedljivim rezultatom 3:0.

Za crno-bele je to drugi trijumf nad Brđanima u samo 10 dana, pošto su i pretposlednjem kolu ligaškog dela slavili sa 3:2, i sad sa 30 bodova zauzimaju treće mesto na tabeli. Čuka je četvrta sa 27.

Posle nešto sporijeg tempa na startu utakmice u Humskoj, prvu priliku imali su gosti preko Tedića, ali je njegov udarac završio pored stative.

Od tog trenutka, Partizan je bio znatno bolji rival i već u 31. minutu poveo. Rikardo Gomeš se sjajno snašao u šesnaestercu, prevario čuvara, i lako poslao loptu iza leđa Belića.

Taj rezultat bio je aktuelan do 52. minuta, kad je Goran Zakarić krunisao sjajnu akciju domaćih, i dodavanje Danila Pantića, i iz popravnog pokušaja zatresao mrežu.

Gosti su nekoliko trenutaka kasnije mogli da smanje zaostatak, ali je Stojković zaustavio udarac Lukovića, kasnije je zapretio i Mudrinski, da bi kazna za to stigla u 87. minutu. Saše Zdjelar je potvrdio trijumf Partizana na dodavanje Zorana Tošića.

Ekipa Sava Miloševića u narednom kolu gostuje niškom Radničkom, a pre toga u sredu igra sa Radničkim u prvom meču polufinala Kupa. Čukarički dočekuje Crvenu zvezdu sledećeg vikenda.

U poslednjem meču plej-ofa, Proleter je u gradskom derbiju savladao Vojvodinu sa 1:0. Najzaslužniji za to bio je strelac Čović, koji je zatresao mrežu Lala u 70. minutu.

Proleter je šesti na tabeli sa 22 boda, a Voša osma sa 20.

U plej-autu, Voždovac i Zemun su remizirali 2:2, a Mačva je pobedila Dinamo Vranje 2:0.

U duelu na Krovu domaći su vodili 2:0, golovima Stuparevića u 4. i Lukovića u 21, ali su Zemunci došli do boda preko Vučića u 42. iz penala i Kukulčića u 88.

Mačva je do trijumfa nad Vranjancima stigla zahvaljujući Gavriću i Šušnjaru, koji su bili precizni u 12. i 82. minutu.