Getty Images/Stuart Franklin

16.04.2019 | 18.54 > 18:55

"Blickrig" Zvezde za poker golova u mreži Lučana

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost na svom terenu u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije sa 4:1 i time stekli veliku prednost pred revanš u Lučanima.

Milan Pavkov

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Crveno-beli su poveli u 12. minutu golom Dejana Joveljića, ali su ključni momenti duela na stadionu Rajko Mitić viđeni u prvih pola sata igre u drugom poluvremenu.

Lučanci su u 53. izjednačili na 1:1 preko Dimića i time praktično "naljutili" domaći sastav koji je u 15 minuta nastavka postigao tri pogotka i rešio pitanje pobednika.

Nemanja Milunović u 57, Milan Pavkov u 61. i Mirko Ivanić u 68. pogađali su mrežu Mladosti.

Gosti su bolje otvorili utakmicu u Beogradu i od starta nametnuli visok ritam, ipak, gol Joveljića, koji se sjajno snašao u šesnaestercu i savladao Zečevića, promenio je dešavanja na terenu.

Mladi napadač je vrlo brzo mogao i da duplira prednost, ali je golman Mladosti u toj situaciji izašao kao pobednik, da bi nedugo zatim velike prilike imali i Ben i Babić.

Jedini pokušaj tima Nenada Milovanovića u prvom delu viđen je u 35. minutu, kad je Pešić pobegao odbrani domaćih i savladao Borjana, ali je Milunović sprečio da lopta završi u mreži.

Bila je to uvertira za nešto bolju igru Mladosti i na startu drugog poluvremena, iz koje je i viđeno izjednačenje.

U brzoj kontri Jovanović je pobegao Milunoviću, pravovremeno proigrao Dimića, a ovaj rutinski postigao gol.

Od tog trenutka, aktuelni šampion Srbije zaigrao je na prepoznatljivom nivou. Milunović je, najpre, iskoristio centaršut Marina i glavom vratio prednost, zatim je Čaušić pogodio stativu, a spasa za goste nije bilo posle odlične akcije po levoj strani i udarca Pavkova iz peterca - 3:1.

Dileme oko pobednika otklonjene su pošto je Ivanić natrčao na odbijenu loptu, posle udarca Pavkova, i postavio konačan rezultat.

Revanš je na programu 15. maja u Lučanima. U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Radnički Niš.