Partizan sa Karađorđa do trećeg mesta i Evrope

FK Partizan

Odigrani su svi preostali mečevi pretposlednjeg kola Superlige Srbije. Goleada u Kruševcu, remi u Novom Sadu. Nova pobeda Zemuna.

U doigravanju za titulu Partizan je u finišu meča savladao Vojvodinu, a videli smo dva remija – 1:1 bilo je u Lučanima u duelu Mladosti i Čukaričkog i 3:3 u Kruševcu gde su snage odmerili Napredak i Radnički.

Iako je krenulo silovito sa obe strane, meč u Novom Sadu između Vojvodine i Partizana završen je 1:1. Gomeš je već u šestom minutu doneo prednost crno – belima, a Vojvodina samo tri minuta kasnije dolazi do poravnanja sa bele tačke Precizan je i bolji od Vladimira Stojkovića bio Đurić.

Ako je Đurić bio precizan, sa druge strane u 21. minutu Zakarić nije. Ispostaviće se da će Partizan dobiti još jedan penal i to u 83. minutu meča. Ivanović nije omanuo i doneo je četi Sava Miloševića nova tri boda i prvu pobedu u gostima od kada je na klupu seo novi trener.

Kolo pre kraja šampionata crno – beli su obezbedili mesto u Evropi sledeće godine.

FK Napredak

Napredak je na svom bio blizu pobede protiv Radničkog iz Niša, ali je bod u ovom meču ekipi Nenada Lalatovića doneo Petrović šest minuta pre kraja meča.

Već u četvrtom minutu pao je prvi gol, a strelac je za Napredak bio Rušević. Prošlo je samo šest minuta kada je Noma bio precizan za izjednačenje.

Ndiaje golom u 24. minutu vraća domaće u vođstvo, a odgovorio je Grbić. Na 3:2 povisio je u finišu prvog poluvremena Ivanović i taj rezultat bio je na snazi sve do 84. minuta kada je precizan za Radnički bio Petrović.

Duel Mladosti i Čukaričkog u Lučanima završen je 1:1. Od 40. minuta vodili su gosti golom Mudrinskog, ali je konačnih 1:1 postavljeno u 49. minutu golom Radivojevića.

Pobedom na Karađorđu i uz remi Čukaričkog Partizan je došao na treće mesto na tabeli dok je ekipa sa Banovog brda pala na četvrtu poziciju.

U doigravanju za opstanak Dinamo je u Vranju sa 2:1 savladao Spartak Ždrepčeva krv, istovetnim rezultatom slavio je Zemun protiv Radnika, a Voždovac je sa 1:0 savladao Bačku. Mačva i Rad igrali su bez golova.