EuroFootball/Getty Images

15.05.2019 | 21.53 > 22:02

Bambi ponovo spasilac, odveo Partizan u finale kupa

U revanšu polufinala Kupa Srbije u Nišu Radnički i Partizan odigrali su nerešeno 1:1, a kako su crno-beli slavili u prvom meču 1:0 to znači da se vraćaju u ovaj grad na finale sa večitim rivalom.

Zoran Tošić

Miroslav Todorović/FK Partizan

Zoran Tošić

Utakmica je bila veoma tvrda, a u prvih 45 minuta najbolju šansu imao je Danilo Pantić. Najbolji igrač crno-belih na ovom meču Zoran Tošić sjajno je prošao po desnoj strani, odlično ubacio po zemlji loptu, a mladi vezista imao je idealnu priliku ali je iz povoljne pozicije šutirao pored gola.

Ni početak drugog poluvremena nije doneo otvoreniju igru, ali se situacija izmenila u 75. minutu. Posle slobodnog udarca domaćeg tima, očajna reakcija odbrane crno-belih dovela je do toga da se Saša Stojanović našao u izglednoj prilici, koju je iskoristio da savlada Vladimira Stojkovića za 1:0. Time je izjednačen ukupan rezultat. Međutim, izabranici Nenada Lalatovića imali su samo pet minuta ovaj rezultat. U 80. minutu Rikardo je prošao po desnoj strani, sjajno ubacio na peterac loptu, a tamo je na pravom mestu bio Zoran Tošić i postigao gol za izjednačenje. Kako je Radničkom bilo potrebno da postigne još dva pogotka, bilo je jasno da je ovaj detalj odlučio utakmicu i crno-beli su se plasirali u peto vezano finale.

U borbi za novi trofej, 16. po redu, a četvrti vezani, crno-beli će se sastati sa večitim rivalom Crvenom zvezdom. Poslednji put sastali su se pre dve godine kada je Partizan slavio. Finale se igra 23. maja opet u Nišu.