David Ramos, Getty Images

23.05.2019 | 17.49 > 21:04

Ostojić i Borjan doneli Partizanu kup

Partizan je u finalu Kupa Srbije savladao večitog rivala Crvenu zvezdu na stadionu Rajko Mitić 1:0 i došao do četvrtog uzastopnog trofeja u najmasovnijem takmičenju.

Ostojić postiže gol

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Crno-beli su pokazali da su poslednjih godina specijalisti za ovo takmičenje. Ovo im je četvrti vezani trofej i to je u staroj Jugoslaviji uspelo još samo Hajduku iz Splita, koji je imao seriju od pet osvojenih kupova. Meč je rešen u 13. minutu, kada je posle centaršuta Danila Pantića golman crveno-belih Milan Borjan katastrofalno reagovao. Izleteo je, ali u prazno i omogućio junaku meča Bojanu Ostojiću da postigne jedini gol.

Crvena zvezda je od tada preuzela inicijativu, ali je imala samo jedan šut u okvir u gola, kada je Pavkov glavom šutirao pravo u Vladimira Stojkovića. Crveno-beli su odigrali jednu od najslabijih utakmica od kada ih vodi Vladan Milojević, kome je ovo prvi poraz od večitog rivala, kao i prvi poraz na Marakani u domaćim okvirima.

Sa druge strane Savo Milošević je odlično postavio igru svog tima. Crno-beli su bili veoma disciplovani pozadi, a kada su postigli gol odlučili su da brane taj rezultat, uz povremene, ali veoma opasne pretnje iz kontri.

Klubu iz Humske ovo je 16. trofej u kupu, a interesantno da mu je ovo treće uzastopno slavlje u finalima protiv najvećeg rivala.

Tok meča

Partizan igra u sastavu: Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Pantić, Ivanović - Rikardo.

Utakmica je počela, kao i mnogi raniji derbiji, ispitivanjem snaga i uglavnom jalovom igrom na sredini terena. Partizan je ipak bio nešto konkretniji, a takav pristup je urodio plodom, pošto je u 13. minutu Danilo Pantić odlično centrirao a neodlučnost Borjana i Milunovića iskoristio je Ostojić i glavom zatresao mrežu.

Od tog trenutka Zvezda je postala aktivnija, ali bez konkretnih prilika. Na drugoj strani izabranici Sava Miloševića vrlo su vešto eksploatisali svaku grešku protivnika i izgubljenu loptu, tako da su u nekoliko navrata imali opasne situacije pred golom Borjana, naročito Đorđe Ivanović i Zoran Tošić. Ipak, Crvena zvezda je u 36. minutu konačno stvorila neku priliku, kada je Pavkov sa 10-ak metara šutirao glavom pravo u Stojkovića. Do kraja prvog poluvremena nije više bilo ozbiljnijih pokušaja da se promenio rezultat.

Praktično na startu drugog dela Vladan Milojević je umesto Jovičića uveo znatno ofanzivnijeg Vukanovića. Očekivano, Crvena zvezda je imala inicijativu, napadala u želji da dođe do izjednačenja, ali veoma teško je stvarala konkretne prilike pred golom Vladimira Stojkovića. U međuvremenu je ušao i Dejan Joveljić umesto Rodića, ali sve to nije bilo dovoljno makar i za produžetke.