19.06.2019 | 20.57

Kapiten Marin predvodio Zvezdu do ubedljive pobede

FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde imali su lakši trening u prvom pripremnom meču protiv Vindišgarstena. Izabranici Vladana Milojevića su slavili sa 7:0.

Marko Marin

Getty Images/Srđan Stevanović

Marko Marin

Crveno-bele je na ovom meču kao kapiten predvodio Marko Marin.

Uvodni minuti utakmice doneli su inicijativu srpskog šampiona, pa je tako prvi gol viđen već u devetom minutu. Sa leve strane, sa nešto više od 17 metara, preciznim udarcem Ivanić zatresao je mrežu.

Mnogo sreće golman Vindišgarstena imao je u 27. minutu kada je Ivanić, iz slične pozicije kao kod prvog gola, uputio udarac koji je otišao pored leve stative.

Burno je bilo u nakon četiri minuta, jer su crveno-beli stvorili fantastičnu akciju - Marin je uposlio Jevtovića, koji je dobrim pasom dodao loptu Boaćiju, koji je lako sprovedeo loptu u mrežu.

Već u 37. minutu izabranici Vladana Milojevića stigli su do trećeg gola. Nakon kornera prvo je glavom pokušao Milunović, lopta se od stative odbila do Boaćija, koji je postigao drugi pogodak na utakmici.

Drugo poluvreme donelo je i novi sastav Crvene zvezde. Svi fudbaleri, osim Jirke, zamenjeni su.

Prvu šansu u nastavku imao je Krstović. Ben je izveo korner, lopta je stigla do Krstovića koji je glavom loptu poslao u golama, a nakon odbitka zaustavio ju je protivnički igrač.

Četvrti pogodak na meču viđen je u 55. minutu. Mladi Gavrić odlično je uposlio Bena, koji je pronašao Vukanovića, a naš napadač iz neposredne blizine glavom je zatresao mrežu.

Već u 68. minutu bilo je 5:0 za ekipu Vladana Milojevića. Fudbalsko umeće pokazao je Simić.

Prvenac Krstovića u dresu Crvene zvezde viđen je u 71. minutu.

Blistao je Simić, pa je tako u 74. minutu, nakon uigrane akcije preko Bena i Vukanovića, stigao do drugog pogotka na meču.

Naredni meč crveno-bele očekuje već za tri dana kada će odmeriti snage sa Klužom.