Getty Images/Stuart Franklin

28.07.2019 | 21.51 > 21:57

Pobeda Vojvodine za prvo mesto sa Zvezdom i TSC

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Napredak u Kruševcu 2:0 u jedinoj utakmici drugog kola Superlige Srbije odigranoj u nedelju.

Nenad Lalatović

FSS

Prednosti gostima iz Novog Sada doneo je 23-godišnji napadač Ognjen Đuričin sjajnim udarcem u 50. minutu, dok je konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio mladi Dejan Zukić.

Ekipa trenera nenada Lalatovića je upisala i drugi trijumf u sezoni i sa maksimalnih 6 bodova na vrhu tabele izjednačila se sa aktuelnim šampionom Crvenom zvezdom i novajlijom u elitnom društvu, ekipom TSC iz Bačke Topole.

U prvom poluvremenu najbolje šanse nisu realizovali Desančić u 16. minutu za goste i Pavićević u poslednjim trenucima tog dela meča Pavićević za Kruševljane.

Vojvodina u sledećem kolu dočekuje Rad, dok Napredak, koji je bez bodova i postignutog gola, ide na noge novajliji u ligi Inđiji.

Crvena zvezda je u subotu u derbiju bila bolja od Radničkog iz Niša, dok Partizan i Čukarički zbog obaveza u Evropi nisu odigrali svoje mečeve drugog kola.