U Nišu dva penala domaćinu, Vošina petarda

U dva meča trećeg kola Superlige Srbije odigrana u subotu u terminu od 20 časova pobede su zabeležili Vojvodina i Radnički iz Niša. Oba tima slavila su kod kuće.

Vojvodina

FK Partizan

Vojvodina je nastavila sa pobedama u novoj sezoni pa je i u trećem meču došla do tri boda i izbila na prvo mesto sa devet bodova, ali i utakmicom više u odnosu na Crvenu zvezdu i TSC Bačka Topola.

Vojvodina je slavila 5:0 protiv Rada.

Od 22. do 45. minuta novosadski tim je postigao tri gola i već je bilo jasno kako će se ovaj duel završiti. Pogađali su u prvom poluvremenu redom Bojan Matić, Ognjen Đuričin i Eze Okeuhi.

U finišu meča dva gola je na konto Voše dodao Mihajlo Nešković koji je mrežu rivala tresao u 75. i 81. minutu, a sa klupe je ušao manje od minuta pre prvog gola.

Treba istaći i Petra Bojića koji je upisao tri asistencije.

Vojvodina u narednom kolu gostuje Radniku, a Rad će seriju od tri poraza pokušati da prekine na Banjici kada mu u goste dođe Inđija.

Radnički je u Nišu slavio protiv Javora 2:1 nakon preokreta i uz dva penala.

Poveo je Javor u 17. minutu preko Nenada Sevića, ali je do odlaska na odmor domaćin sa dva penala napravio preokret. Oba puta, u 27. i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Stefan Mihajlović bio je precizan i doneo Nišlijama pobedu.

Radnički ima šest bodova iz tri meča, a Javoru je ovo bio drugi poraz. Tim iz Ivanjice odigrao je samo dva meča jer im je duel drugog kola sa Partizanom odložen. Radnički u narednom kolu dočekuje Voždovac, a Javor Mačvu.