Getty Images/Christof Koepsel

11.08.2019 | 20.51 > 21:54

Partizanu samo bod, Voša sigurna za vrh tabele

Nakon ubedljive igre u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope Partizan je u Superligi Srbije U Kruševcu osvojio samo bod u duelu sa Napretkom. Kruševljani su nakon tri poraza osvojili prvi bod u šampionatu. Pobede su upisali i Vojvodina i Spartak.

FK Partizan

partizan.rs

U prvom nedeljnom meču četvrtog kola Superlige Srbije Napredak i Partizan odigrali su nerešeno 2:2.

Dva puta je Napredak vodio u ovom meču i oba puta je strelac bio Igor Ivanović.

Poveli su Kruševljani već u 11. minutu kada je Pavićević odlično uposlio Ivanovića koji je uspeo da matira Vladimira Stojkovića.

Crno - beli su odgovorili samo tri minuta kasnije golom Rajka Brežančića, ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu.

Ivanović je ponovo bio koban za Stojkovića u 29. minutu za novo vođstvo gostiju na stadionu Partizana i rezultat uz koji se otišlo na odmor.

Naparavio je Savo Milošević odmah na poluvremenu dve izmene i umesto Filipa Stevanovića i Đorđa Ivanovića u igru uveo Takumu Asana i Sejdubu Sumu što se u nastavku pokazalo kao dobra odluka.

Upravo je Suma bio strelac izjednačujućeg gola vrednog boda za Partizan. Tošić je asistirao a Suma pogodio za 2:2 u 66. minutu.

Partizan iz tri meča ima sedam bodova, a Napredak je osvojio prvi bod u novoj sezoni koju je otvorio sa tri vezana poraza.

Kolo je kompletirano duelima Proletera i Spartaka i Radnika i Vojvodine. U oba meča slavili su gosti.

Vojvodina je bila ubedljiva u Surdulici i savladala Radnik 4:0.

Nakon samo 26 minuta igre Vojvodina je vodila 3:0. Goleadu je u 17. minutu otvorio Ouki, dva minuta kasnije nadovezao se Gemović, a u 26. minutu Matić je pogodio za velikih 3:0 za Lalatovićevu ekipu.

Za konačnih 4:0 mrežu je u finišu meča zatresao Zukić. Igrao se 83. minut.

Vojvodina je sa četiri trijumfa zbog bolje gol razlike preuzela prvo mesto na tabeli od TSC iz Bačke Topole.

Spartak Ždrepčeva krv slavio je na gostovanju Proleteru 1:0 golom Denkovića sa bele tačke u 45. minutu.