18.08.2019 | 20.53

Sjajni Stevanović, Partizan siguran protiv Rada

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Rada sa 3:0 u meču petog kola Superlige Srbije.

FK Partizan

Crno-beli su zabeležili treću pobedu u sezoni, dok je Rad pretrpeo treći poraz.

Agresino su igrali izabranici Sava Miloševića, konstantno su stvarali šanse pred golom rivala, pa su na kraju ubedljivo slavili. Novi trijumf ekipi iz Humske doneli su Ognjen Ožegović i Filip Stevanović.

S obzirom na to da crno-bele uskoro očekuje dvomeč sa Moldeom u plej-ofu za Ligu Evrope, Milošević je odlučio da odmori Nemanju R. Miletića, Zorana Tošića, Takumu Asana, Slobodana Uroševića, Umara Sadika i Bojana Ostojića.

Od početka je napadao Partizan. Imao je Rad mnogo problema da zadrži loptu u svom posedu.

U 26. minutu se crno-belima isplatila hrabra igra. Lutovac je uputio centaršut, odlično je reagovao Ožegović, pa su domaći poveli.

Nastavio je Partizan da igra agresivno. U 37. minutu je Miloševićeva ekipa imala još jednu dobru priliku, ali je Ožegović bio neprecizan.

Nije se ništa značajno menjalo u nastavku. Gradili su šanse fudbaleri Partizana, ali ih nisu koristili, sve do 62. minuta. Tada je mlađani Stevanović je prošao trojicu protivničkih igrača, i duplirao vođstvo domaćih.

Nije to bilo dovoljno crno-belima.U poslednjem minutu utakmice Stevanović je postigao još jedan gol za konačnih 3:0.

Ekipu iz Humske za četiri dana očekuje meč četvrtog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.