Voša ne staje: Novosadski derbi pripao Lalama

FK Čukarički

Fudbaleri Vojvodine nastavili su sa sjajnim partijama ove sezone i u šestom kolu Superlige Srbije savladali Proleter u novosadskom derbiju sa 1:0.

Jedini gol za ekipu Nenada Lalatovića na stadionu Karađorđe, u kojem je Proleter bio formalni domaćin, postigao je Ognjen Đuričin u 13. minutu i time vratio Lale na pobednički kolosek, posle remija u prethodnom kolu sa TSC.

Vojvodina je ostala na čelu tabele SLS sa 16 poena, sa druge strane Proleter je posle trećeg poraza u nizu 15. sa 2.

Voždovac je na svom terenu bio bolji od lučanske Mladosti sa 2:0. Jevtić u 43. i Purtić u 66. bili su strelci za Zmajeve, kojima je to druga uzastopna pobeda.

Ekipa sa Krova zauzima sedmo mesto na tabeli sa 7 poena, dok je Mladost 12. sa 5.

Istim rezultatom Rad je bio bolji od Mačve na Banjici, a najzaslužniji za pobedu su strelci Jagodić u 26. i Nikolić u 90+1.

Gosti iz Šapca duel su završili sa desetoricom igrača zbog isključenja Markovića u 75. minutu.

Radu je to druga pobeda u sezoni i sa 6 bodova 10. je na tabeli. Šapčani su poslednji sa jednim i uz četvrti poraz u nizu nalaze se u velikoj krizi.

Javor i Napredak remizirali su u Ivanjici 2:2. Petković u 9. i Kuveljić u 65. pogađali su za domaće, dok su strelci za Kruševljane bili Pajović u 53. i Ivanović u 80.

Napredak ima 5 bodova i 11. je na tabeli, dok Javor sa 4 zauzima 13. poziciju.