Getty Images/Stuart Franklin

28.08.2019 | 21.57 > 21:59

Goleada, dva preokreta i pobeda Čuke u 87. minutu

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Rad na Banjici u zaostalom meču drugog kola Superlige Srbije posle velike borbe i dva preokreta sa 3:2.

FK Čukarički

Trijumf Brđanima doneo je Luka Stojanović pogotkom u 87. minutu, i to pošto je Rad prethodno ostao sa igračem manje zbog isključenja Miloša Šake u 77. minutu.

Vezista Građevinara dobio je drugi žuti karton zbog prekršaja u šesnaestercu, koji je bio povod za dosuđeni jedanaesterac u korist Čuke.

Precizan sa bele tačke bio je Marko Docić i time poravnao rezultat na 2:2.

Ekipa Aleksandra Veselinovića je prva i povela na ovoj utakmici, bilo je to već u šestom minutu preko Milutina Vidosavljevića, ali je Rad do poluvremena preokrenuo.

Pomenuti Šaka pogodio je u 39, a Miloš Trifunović u 44. minutu.

Tim sa Banovog brda je, posle četvrtog trijumfa u poslednjih pet utakmica, peti na tabeli sa 12 bodova. Građevinari su zabeležili treći poraz u tom razdobolju i oni su deseti sa 6.

Čukarički za vikend dočekuje niški Radnički, dok Rad gostuje Napretku u Kruševcu.