Getty Images/Christof Koepsel

14.09.2019 | 19.57 > 20:00

Zvezdi dva penala u finišu za pobedu, Inđija oštećena

Crvena zvezda sa dva penala savladala je Inđiju 2:1. Kod prvog penala koji je Crvena zvezda dobila u 88. minutu jasno je bilo da je faul bio van kaznenog prostora.

Milan Pavkov

FK Crvena zvezda

U prvom subotnjem meču osmog kola Superlige Srbije Crvena zvezda je ugostila novajliju u ligi Inđiju. Gosti su vodili do 88. minuta kada su za Crvenu zvezdu dosuđena dva penala, prvi dosta sumnjiv, a drugi nakon greške golamna gostiju. Pavkov je pogodio dva puta za konačnih 2:1.

Crvenoj zvezdi je ovo šesta pobeda u šestom odigranom meču dok je Inđija zabeležila treći vezani poraz.

Prvi gol na ovom meču viđen je u 35. minutu kada je precizan bio Branislav Tomić kome je ovo drugi gol u sezoni. Tomiću se lopta odbila na nekih 30 metara od gola, a on je snažno šutirao. Borjan je bio zaklonjen i nije mogao da reaguje.

Imala je Crvena zvezda više prilika da bar izjednači, ali je Preković apsolutno briljirao na golu gostiju.

Inđija je mogla do 2:0 u 61. minutu kada je Ilić bio u odličnoj šasi. Njegova lopta se nakon šuta odbila do Tomića, ali ni on nije uspeo da još jednom savlada Borjana.

U 87. minutu sudija Stojiljković je pokazao na belu tačku iako je bilo prilično očigledno da je prekršaj napravljen van kaznenog prostora. Pavkov je bio siguran sa penala za 1:1.

Nisu se strasti ni smirile, Pavkov je dobio još jednu šansu sa bele tačke. U prvom minutu nadoknade Pavkov je penal pretvorio u gol za 2:1.

Ovoga puta je golman Preković napravio grešku i doveo sebe u situaciju da ponovo breni penal. Želeo je da glavom primiri loptu i nakon što je to loše uradio lopta se odbila do Garsije koga je golman gostiju oborio u kaznenom prostoru.

U subotu su pobede upisali i Javor i Napredak.

Javor je na svom terenu rezultatom 3:0 savladao Rad. Golove su na ovom meču postigli Miroslav Maričić, Nikola Petković i Momčilo Mrkaić.

Napredak se sa tri boda u Kruševac vraća sa gostovanja Radniku gde je slavio 4:1. Bjeloš i Ivanović su doneli Napretku prednost od 2:0 već do 16. minuta, a pre odlaska na odmor domaći su sa bele tačke preko Makarića smanjili na 2:1.

Domaći su u 60. minutu ostali sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Ristović, a gosti u nastavku dolaze do još dva gola. Oba je postigao Zec, prvi sa bele tačke a drugi na dodavanje Ivanovića.