Voždovac iz Novog Sada donosi tri boda na Krov

Voždovac slavio u Novom Sadu, Proleter u Šapcu.

Vojvodina, Voždovac

FK Voždovac

U večernjim mečevima devetog kola Superlige Srbije Voždovac je slavio na gostovanju Vojvodini, a dok je Proleter tri boda upisao u gostima Mačvi.

Treću pobedu u sezoni Zmajevi su upisali na teškom gostovanju Vojvodini koja je na Karađoršu doživela drugi poraz u sezoni.

U prvom poluvremenu nije bilo golova u Novom Sadu, a Voždovac je sredinom drugog poluvremena došao do dva brza gola.

Izabranici Radomira Kokovića poveli su u 62. minutu odličnim golom sa oko 20 metara Aleksandra Stanisavljevića, a nepuna dva minuta kasnije mrežu Vojvodine zatresao je i Nemanja Nikolić.

Vojvodina je nakon tri minuta uspela da smanji na 2:1 golom Nemanje Nikolića sa bele tačke, ali ne i da do kraja dođe bar do boda.

U gostima je do tri boda došao i Proleter koji je savladao Mačvu 1:0 golom Babića sa bele tačke.

Proleteru je ovo druga pobeda u sezoni, dok je Mačva doživela šesti poraz i još uvek je jedini tim bez pobede u ovoj sezoni.