Suma evrogolom i Tošić srušili Zvezdu u Humskoj!

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u 161. večititom derbiju rezultatom 2:0 i minus za aktuelnim šampionom smanjili na samo bod zaostatka. Strelci za crno-bele bili su rezervisti Sejduba Suma u 83. minutu i Zoran Tošić u nadoknadi vremena.

Crno-beli su uz lidera prvenstva TSC iz Bačke Topole jedini neporaženi tim u ligi, dok je ekipa Vladana Milojevića pretrpela prvi neuspeh.

Crno-beli su u većem delu utakmice bilo mnogo bolji i konkretniji rival, a to potvrđuje i poglded na statistiku – domaći su uputili šest udaraca u okvir gola, a tim sa Marakane nijedan, odnosno ukupan odnos udaraca bio je 12-2.

U prvom poluvremenu najviše je pretio mladi Filip Stevanović, ali izostala su velika uzbuđenja. Nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku, a prvu veliku šansu nije iskoristio Umar Sadik, koga je u 53. minutu Bibris Natho ‘spojio’ sa golom, ali je visoki napadač šutirao u Borjana.

Partizan je u finišu meča krunisao za nijansu bolje izdanje od aktuelnog šampiona. Trener Savo Milošević je ‘pogodio’ sa izmenama i prelepim golom Sejduba Sume crno-beli su poveli u 83. minutu.

U nadoknadi vremena u strelce se upisao i Zoran Tošić, kome je asistirao još jedan rezervista Rajko Brežančić.

Utakmica u Humskoj je u 79. minutu bila prekinuta zbog neprimerenog transparenta i skandiranja navijača Partizana.

Crno-beli su peti na tabeli sa 17 bodova iz sedam mečeva, dok Zvezda iz istog broja utakmica ima jedan više. Vodeći TSC ima 21 bod, a Vojvodina i Čukarički po 19.

Meč možete pratiti na sajtu Sport kluba.

Tabelu pronađite ovde.

TOK MEČA

sport klub

Partizan nastupa u sastavu Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – F. Stevanović, Natho, Asano – Sadik.

Savo Milošević skoro da nije menjao tim koji je remizirao 2:2 sa AZ Alkmarom, a jedina promena je izostavljanje Zorana Tošića, umesto koga će igrati Filip Stevanović.

Za tim Vladana Milojevića će igrati Borjan – Pankov, Milunović, Degenek – Gobeljić, Vulić, Jovančić, Žander – Marin, Van la Para, Boaći.

U timu srpskog prvaka neće se naći Mateo Garsija i Hose Kanjas, baš kao ni Tomane.

Svi igrači oba tima su na teren izašli u majicama sa natpisom: „I ja sam donor jer navijam za Srbiju“. Pre meča bio je minut ćutanja za sve one koji nisu dočekali transplataciju.

Pre početka meča u Humskoj došlo je do sukoba navijača Crvene zvezde i Žandarmerije na severnoj tribini. Pristalice crveno-belih su zapalile baklje, a ubrzo su intervenisali organi reda.

3′ – prva šansa na utakmici – mladi Stevanović je dobro šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla malo pored gola.

4′ – uzvratila je Zvezda već u sledećem napadu, međutim, defanzivci Partizana su izblokirali udarac Vulića.

7′ – oba tima igraju ofanzivno…

10′ – Natho je šutirao sa više od 30 metara, ali bez opasnosti za gostujuću ekipu.

13′ – Marko Marin je pokušao posle jedne greške crno-belih, ali je njegov udarac izblokiran i lopta je otišla u korner. Topovski udar je eksplodirao baš pokraj Marina…

18′ – Sadik je asistirao Asanu, međutim, Japanac nije najbolje primio loptu i nije bilo opasnosti po gol aktuelnog šampiona.

Maja Todić

19′ – u razmaku od samo nekoliko desetina sekundi žute kartone su dobili Vulić i Pćekić.

23′ – Stevanović sa 18 metara levom nogom šutira direktno u Borjana! Solidna prilika za Partizan.

26′ – Urošević je upropastio napad domaći i naljutio saigrače… U sledećem napadu Sadik je lukavo, leđima okrenut golu Zvezde, petom pokušao da savlada Borjana. Lopta je otišla pored stative.

32′ – mirniji period derbija, ali vidljiva je tenzija kod igrača oba tima.

34′ – Stevanović u 34. minutu iz velike udaljenosti i treći put preti Borjanu – golman crveno-belih nije imao problema.

40′ – Zvezda je u međuvremenu imala jedan korner, ali nema mnogo uzbuđenja u Humskoj. Uglavnom se igra na sredini terena.

Maja Todić

44′ – Vulić je posle dužeg vremena zapretio Stojkoviću. Mladi veznjak je sa 17 metara snađno šutirao, ali neprecizno, preko gola.

45+1′ – Mudro je Partizan pokušao da prevari protivnički tim posle slobodnog udarca koji je izveo Natho. Izraelac je prebacio živi zid, jedan igrač je glavom prosledio loptu, a Urošević zakasnio da je ‘pokupi’…

Nema golova u prvom poluvremenui u Humskoj.

46′ – nije bilo izmkena u timovima u poluvremenu.

53′ – prva velika i najbolja šansa na utakmici. Natho je ‘spojio’ Sadika sa golom Zvezde, ali je napadač Partizana iz neposredne blizine šutirao u dobro postavljenog Borjana!

56′ – Prva izmena – Van la Para je izašao, a u igru je ušao Vukanović.

60′ – Boaći dobija žuti karton. Sudija Jovanović nema težak posao zasad…

Maja Todić

63′ – Korner za Partizan… bez opasnosti po Borjana.

64′ – Prva izmena u Partizanu, Suma ulazi umesto Sadika, koji je imao najbolju šansu za crno-bele.

69′ – Milunović je posle slobodnog udarca i gužve u šesnaestercu postigao gol za Zvezdu, ali je sudija Jovanović procenio da je golman crno-belih Stojković prethodno fauliran…

71′ – Pavkov dobija šansu umesto Boaćija.

77′ – Tošić ulazi u igru umesto umornog Natha. Nema mnogo uzbuđenja na stadionu Partizana.

Maja Todić

79′ meč je prekinut zbog neprimerenog transparenta na južnoj tribini na račun prvog čoveka FSS Slaviše Kokeze, dok pristalice Partizana sa istoka uvredljivo skandiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.

82′ – prekid je trajao tri minuta.

83′ – Suma postiže sjajan gol za vođstvo Partizana! Milunović je pogrešio, Asano asistirao Sumi, a napadač domaćeg tima sjajnim udarcem sa 18 metara matirao Borjana.

89′ – Marin je bio u sjajnoj šansi posle asistencije Pavkova, ali je iskusni fudbaler šutirao preko gola.

90′ – Brežančić ulazi u igru umesto Stevanovića.

90′ – meč je produžen 7 minuta.

90+2′ – Vulić je isključen zbog drugog žutog kartona. Neslavan debi u derbi mečevima.

90+3′ Tošić je duplirao prednost Partizana – 2:0. Brežančić je centrirao sa leve strane, a Tošić iz neposredne blizine loptu smestio iza leđa Borjana. Prvi gol iskusnog veznjaka u derbi utakmica.

90+7′ Partizan je pobedio Crvenu zvezdu sa 2:0.