22.09.2019 | 21.41

Mrkela: Poništen čist gol; FSS: Posebna analiza

Sudijska komisija Fudbalskog saveza Srbije najavila je da će razmotriti sve odluke arbitara donete tokom utakmica devetog kola, a da će posebna pažnja biti posvećena poništenom golu Crvene zvezde u 'večitom derbiju'.

FK Partizan FK Crvena zvezda

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u 161. večititom derbiju rezultatom 2:0. Strelci za crno-bele bili su Sejduba Suma u 83. minutu i Zoran Tošić u nadoknadi vremena.

Pre ta dva gola, crveno-beli su postigli jedan. U 69. minutu Milunović je posle slobodnog udarca i gužve u šesnaestercu zatresao mrežu rivala. Ipak, sudija Jovanović je procenio da je golman crno-belih Stojković prethodno fauliran, pa je pogodak poništen.

"Vrlo brzo, koliko već u utorak ili sredu sastaće se sudijska komisija i analizirati kolo za nama, posebno učinak arbitara u večitom derbiju. Situacija kod ponštenog gola Zvezde i prekršaja nad golmanom Stojkovićem zahteva posebnu analizu i tome ćemo posvetiti veliku pažnju", rekao je predsednik Sudijske komisije Milan Karadžić u saopštenju.

Oglasio se i sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela.

"Pričaćemo još o svemu na derbiju, ali poništen nam je čist gol," rekao je Mrkela.

Crno-beli su peti na tabeli sa 17 bodova iz sedam mečeva, dok Zvezda iz istog broja utakmica ima jedan više.