Getty Images/Christof Koepsel

26.09.2019 | 17.37 > 17:39

Radnik iz Surdulice u osmini finala Kupa Srbije

Fudbaleri Radnika iz Surdulice plasirali su se u četvrtak u osminu finala Kupa Srbije pobedom protiv Trajala iz Kruševca 3:2.

lopta

Mark Dadswell, Getty Images

Radnik je na gostovanju Trajalu u Kruševcu slavio 3:2 u jedinom meču šesnaestine finala Kupa Srbije koji je odigran u četvrtak.

Zanimljiv meč odigrala su dva tima, a poveo je domaćin golom Gogića već u 12. minutu.

Georgijev je bio kreator preokreta u korist gostiju pre odlaska na odmor. Prvo je u 24. minutu pogodio za izjednačenje da bi pet minuta pre kraja prvog poluvremena doneo svom timu i vođstvo.

Trajal se nije predavao i to mu se isplatilo u 65. minutu kada je preko Jufa došao do izjednačenja.

Ipak, Superligaš je u 71. minutu uz gol Damnjanovića uspeo da dođe do pobede i plasmana u naredno kolo.

Preostalo je da se odigraju još četiri meča šesnaestine finala Kupa - Vodojaža - Partizan, Trepča - Crvena zvezda, Proleter - Javor, Voždovac - Teleoptik. Ovi duelu odloženi su zato što su u sredu, u terminu Kupa, odigrana dva zaostala meča trećeg kola Superlige.