Zvezda u trećoj brzini putuje u London

Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Rad na svom terenu u 12. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:1.

Crveno-beli su do trijumfa u meču, koji je uvertira za gostovanje Totenhemu u Ligi šampiona u utorak, stigli golovima Milana Pavkova, Marka Marina iz penala i Marka Gobeljića. Jedini pogodak za Građevinare dao je Perendija iz jedanaesterca u 66.

Srpski šampion je dobro otvorio duel pred 7.112 gledalaca na stadionu Rajko Mitić i već u šestom minutu poveli. Udarac Tomanea je odbranio golman Rada Marković, ali je na odbijenu loptu natrčao Pavkov i sproveo je u praznu mrežu.

U nastavku domaći nisu prikazivali tako kvalitetno izdanje, ali su ipak imali dve dobre šanse preko Pavkova.

I Rad je u nekoliko navrata zapretio, da bi pred kraj poluvremena ekipa Vladana Milojevića uspela da duplira prednost.

U 38. minutu golman Marković je oborio Rodića u šesnaestercu, sudija pokazao je jedanesterac, iako na ponovljenom snimku deluje da kontakt nije postojao, a siguran sa bele tačke bio je Marin.

Crveno-beli su kontrolisali ritam od starta drugog dela, a gosti nisu bili opasni kao u prvom, ali su ipak smanjili zaostatak.

U 65. minutu Popović je startovao nad Bjedovim, što je bio dovoljan razlog za novi jedanaesterac, koji je Perendija pretvoio u pogodak. I u ovoj situaciji je upitno da li je došlo do kontakta između čuvara mreže domaćih i napadača Rada.

Ako je u tom trenutku bilo dileme da li će Zvezda uspeti da trijumfuje, one su otklonjene u 76. minutu, kad je Gobeljić uz mnogo sreće i odbijene lopte postigao prvenac u sezoni.

Milojevićeva ekipa je lider sa 30 bodova iz 11 mečeva, dok je Rad iz 12 utakmica sakupio samo sedam poena i on je pretposlednji.