Voša lako u četvrtfinalu, Mladost posle penala

FK Vojvodina

U sredu uveče igrale su se još dve utakmice osmine finala Kupa Srbije, a do plasmana među najboljih osam u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u Srbiji došli su novosadska Vojvodina i lučanska Mladost.

Vojvodina je na „Karađorđu“ sa čak 4:0 pobedila drugološgaša Sinđelić. Fudbaleri Nenada Lalatovića poveli su već u petom minutu preko Brankovića, a zatim je mladi Zukić golovima u 35. i 56. minutu rešio meč. Konačnih 4:0 postavio je Đurić u 81. minutu susreta.

U Lučanima je bilo daleko neizvesnije – Mladost je posle penala prošla u drugu rundu protiv TSC Bačke Topole. Sinđić je doveo domaćina u vođstvo u 31. minutu, a Galić je u 75. izborio produžetak za TSC. Nakon penala rezultatom 5:4 slavili su domaći.

Ranije su plasman u četvrtinu finala Kupa Srbije obezbedile ekipe Inđije, Radnika, niškog Radničkog i Čukaričkog, dok su mečevi Partizan – Spartak i Crvena zvezda Mačva odloženi.