Marin odveo Zvezdu na +10 u odnosu na Partizan

Srdjan Stevanovic, Getty Images

U jednom od dva derbija 14. kola Superlige Crvena zvezda je na svom terenu savladala TSC iz Bačke Topole 3:1 uz sjajnu partiju kapitena Marka Marina.

Vesti sa Banovog Brda pozitivno su odjeknule na stadionu Rajko Mitić. Crvena zvezda je odigrala dobar meč protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja šampionata, a sve je bilo lakše od 12. minuta. Tada je kapiten Marko Marin teledirigovanim centaršutem iz slobodnog udarca pronašao Tomanea, koji je lepo zahvatio loptu glavom, plasirao je u dalji ugao golmana Filipovića za 1:0.

Pokušavali su gosti da naprave ozbiljnije probleme favoritu, ali nisu uspevali da ozbiljnije zaprete golu Zorana Popovića. Do poluvremena Zvezda duplira prednost. Posle šuta Marka Gobeljića Grabež je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu i crveno-beli su na veliki odmor otišli sa lepom prednošću.

Nadu ekipi iz Bačke Topole da može da iznenadi i drugog večitog rivala dobili su u 62. minutu, kada je Žander postigao autogol za 2:1. Ipak, sve dileme su otklonjene u 78. minutu, kada je Žander odlično centrirao a Veljko Simić postigao gol za konačnih 3:1. Opet je u igri Zvezde glavna karika bio Marko Marin, ali veoma zapaženo odigrao je El Fardu Ben, koji je promašio nekoliko lepih prilika.

U ostalim mečevima igranim u isto vreme Voždovac je posle preokreta savladao Rad 2:1, Javor je u Ivanjici minimalnim rezultatom bio bolji od Proletera, a istim Napredak u Lučanima od domaće Mladosti, kao i Vojvodina protiv Inđije u Novom Sadu. Spartak je pobedio Mačvu u Subotici 3:1.

Na tabeli Zvezda vodi sa 36 bodova, četiri više od Čukaričkog. Treća je Vojvodina sa 30, dok je Partizan četvrti sa 26 bodova.