Getty Images/Stuart Franklin

09.11.2019 | 18.15 > 18:16

Čuka izgubila posle 3 meseca

Fudbaleri Čukaričkog zabeležili su prvi poraz posle tri meseca i ukupno 13 utakmica, pošto je bolji od njih bio kruševački Napredak u 16. kolu Superlige sa 3:1.

Đorđe Čukarički

FK Čukarički

Najzaslužniji za trijumf Čarapana na stadionu pod Bagdalom bio je Vukadinović, koji je postigao dva gola.

Najpre je u 53. minutu iskoristio jedanaesterac, a potom je u 64. udvostručio prednost.

Posle pogotka Bjeloša u 82. pitanje pobednika bilo je rešeno, a tim Aleksandra Veselinovića uspeo je samo da ublaži poraz tri minuta kasnije preko Stojanovića.

Čukarički je tim porazom pao na treću poziciju sa 33 boda, koliko ima i drugoplasirana Vojvodina posle pobede nad Mačvom 1:0. Kruševljani su 11. sa 18.

Duel Mačve i Voše u Šapcu rešen je već u sedmom minutu, kad je Bojan Matić zatresao mrežu domaćih i doneo trijumf Lalama.

Sjajanom napadaču to je osmi gol u sezoni i on se nalazi na deobi treće pozicije liste strelaca sa Petkovićem iz Javora.

Rad je na Banjici savladao Spartak sa 2:0, pogocima Trifunovića u prvom i Kasalica u 34. minutu.

Mladost iz Lučana bila je bolja od Radnika u Surdulici sa 1:0, a jedini gol dao je Šatara u 39. minutu.