Getty Image/ EuroFootball

10.11.2019 | 18.29

Partizan iskoristio kiks Zvezde, prekid zbog Kokeze

FK Partizan

Fudbaleri Partizana u 16. kolu Superlige Srbije pobedili su Inđiju na stadionu u Humskoj rezultatom 3:0 i približili se vodećoj Crvenoj zvezdi na osam bodova minusa.

Partizan

FK Partizan

Crno-beli nisu imali mnogo problema protiv ekipe koja je u prestonici zabeležila 11. uzastopni poraz i sa 7 bodova zauzila pretposlednje mesto na tabeli, ispred Mačve koja ima samo 4 boda.

Ekipa Sava Miloševića povela je u 17. minutu, kada je Zoran Tošić, i pored male konfuzije, krunisao dobar napad domaćeg tima. Četiri minuta kasnije Umar Sadik je imao šriliku da duplira vođstvo svog tima, ali je golman Inđije Miloje Preković bio na mestu.

Utakmica u Humskoj u 33. minutu je prekinuta zbog pogrdnog skandiranja navijača na račun predsednika FSS Slaviše Kokeze. Prekid je trajao pet minuta.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbuženja i na odmor se otišlo sa rezultatom 2:0.

Partizan je u roku od tri minuta definitivno prelomio meč - Aleksandar Šćekić je u 50. povisio na 2:0, a ubrzo je Takima Asano iz penala, koji je nad njim i skrivljen, postavio konačan rezultat.

Sejduba Suma je u 64. minutu iz slobodnog udarca pogodio stativu, a u nastavku akcije Preković je odbranio udarac Tošića. Gosti su jedan od retkih napada mogli da završe pogotkom u 69. minutu, međutim, Kljajić je zaustavio pokušaj rezerviste Mihajla Banjca.

Inače, meč u Humskoj je počeo minutom ćutanja zbog smrti Isaije Pantića, koji je u nedelju preminuo posle duge bolesti.