Getty Images/Stuart Franklin

04.12.2019 | 16.52 > 16:56

Kad je teško - Ben: Minimalac šampiona u Lučanima

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima u 19. kolu Superlige Srbije rezultatom 1:0 i time nastavili krupnim koracima put ka odbrani titule.

El Fardu Ben

Getty Image/ Srđan Stevanović

Srpski šampion je, posle trećeg trijumfa u nizu, lider prvenstva sa 49 bodova, sedam više od drugoplasirane Vojvodine.

Sa druge strane, Mladost ostaje deveta sa 25 poena.

Iako su crveno-beli dominirali od prvog minuta utakmice u Lučanima, do pobede su stigli tek pogotkom u drugom poluvremenu.

U 63. minutu, Marko Marin je uposlio El Fardua Bena iza odbrane domaćih, a napadač sa Komorskih Ostrva udarcem pod prečku zatresao mrežu i doneo svom timu tri boda.

Ben je tako nastavio golgeterski niz i u trećoj utakmici zaredom se upisao u strelce.

I jedan i drugi tim su od starta zaigrali otvoreno i već u ranoj fazi viđene su obiljne šanse na obe strane. Najpre je Borjan odlično zaustavio udarac Stojanovića, da bi crveno-beli u narednom napadu zapretili preko Ivanića.

Ubrzo je ekipa Vladana Milojevića uspostavila inicijativu i konstantno bila pred golom Mladosti, ali je nedostajalo koncentracije u završnici.

Dobre prilike u prvom delu propuštali su Ivanić, Garsija i Tomane, a realizacija je izostala i kod pokušaja Degeneka, koji je na startu drugog poluvremena sa peterca šutirao pored stative.

Posle vodećeg pogotka, Zvezda je bez problema kontrolisala ritam, ne dozvolivši rivalu da uputi udarac u okvir gola Borjana, i na rutinski način je privela meč kraju.

U narednoj rundi, osmog decembra, Beograđani dočekuju Spartak, a Mladost gostuje Radničkom u Nišu.

Utakmica Čukaričkog i TSC rešena je preokretom domaćih u samom finišu - 2:1. Vojvođani su poveli preko Tumbasevića u 34. minutu, da bi Brđani do tri boda došli pogocima Šapića u 82. i Vidosavljevića u 89. minutu.

Voždovac je golom Marka Devića u 90+4. minutu savladao niški Radnički kod kuće sa 1:0. Zmajevi sad imaju 32 boda i zauzimaju šesto mesto, a Nišlije su sedme sa 28 poena.