Tošić i Natho srušili Radnik, remi u Subotici

Fudbaleri Partizana pobedom su protiv Radnika na svom terenu otvorili prolećni deo sezone. Spartak i Radnički podelili su bodove.

Bibras Natkho

Miroslav Todorović/FK Partizan

U popodnevnim mečevima 21. kola Superlige Srbije u nedelju je Partizan slavio protiv Radnika iz Surdulice 3:0, a Spartak Ždrepčeva krv i Radnički Niš igrali su nerešeno 1:1.

Partizan je na svom terenu dočekao i savladao Radnik i do pobede je došao rezultatom 3:0. Golove za crno-bele postigli su Zoran Tošić i dva Bibras Natho.

Prvih 15 minuta meča bilo je zanimljivo ispred oba gola jer su oba tima imala po nekoliko pokušaja da zatresu mrežu.

Upravo je u tom delu meča došlo do kratkog prekida igre zbog nekoliko ubačenih baklji na teren, ali je duel brzo nastavljen.

Radnik je u prvom problemima bio u 25. minutu kada je zbog povrede igru morao da napusti kapiten ekipe Bratislav Pejčić.

Partizan je imao nekoliko neuspelih pokušaja da povede, a do promene rezultata došlo je u 37. minutu. Zoran Tošić je oboren ispred kaznenog prostora odakle je i izveo slobodan udarac i u svom stilu je zatresao mrežu Radnika za 1:0.

Još jednom se pre odlaska na odmor tresla mreža Radnika, ali je Umar Sadik bio u ofsajdu prilikom postizanja gola koji je poništen.

U drugom poluvremenu je Partizan sve vreme napadao i promašivao, a do dva gola prednosti došao je sa bele tačke u 66. minutu. Stojanović je oborio Sadika u kaznenom prostoru, a siguran je sa bele tačke bio Bibras Natho.

Radnik je uspeo da dođe do gola, aloo iz ofsajda. Georgijevićev pogodak poništen je u 73. minutu.

U 80. minutu Natho još jednom trese mrežu Radnika, ovoga puta sjajnim šutem iz slobodnog udarca.

Spartak Ždrepčeva krv i Radnički igrali su nerešeno 1:1 u Subotici.

Plavi golubovi su poveli nakon 25. minuta igre golom Nemanje Nikolića, a sve je rešeno pre odlaska na odmor kada je u 42. minutu za 1:1 precizan bio Nikola Čumić.

Partizan na drugom mestu na tabeli ima 47 bodova, Radnički je sedmi sa 33, Spartak na osmom mestu ima 29, a Radnik na 13. mestu ima deset bodova manje.