22.02.2020 | 19.53

Golčina Gobeljića i pobeda Zvezde pred 25.000 ljudi

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu sa 2:0 (1:0) u 22. kolu Superlige Srbije i tako su došli do 20. trijumfa u domaćem šampionatu.

Marko Gobeljić

Getty Images/Srdjan Stevanovic

Pred nešto više od 25 hiljada gledalaca nisu gosti počeli plašljivo, naprotiv, u prvih desetak minuta igralo se više na polovini Zvezde, ali su crveno-beli ipak poveli već u 18. minutu – Gavrić je centrirao sa leve strane, Saničanin je nespretno pokušao da izbije loptu, koja je na drugoj stativi legla na nogu Benu za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije Pavkov se našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom Vojvodine Rockovom, ali nije uspeo da duplira prednost domaćih. U 31. minutu Gavrić je pogodio stativu, a Novosađani su najbolju šansu imali u samom finišu prvog poluvremena, kada je Đuričin iskosa sa leve strane šutirao neprecizno.

Prvi deo igre bio je sadržajan, što se ne bi moglo reći za prvih petnaest minuta igre u nastavku. Ništa vredno spomena nije se desilo sve do 61. minuta, kada je Gemović bespotrebno i neoprezno startovao na Veljku Nikoliću, te dobio drugi žuti karton.

Samo pet minuta kasnije pitanje pobednika de facto je bilo rešeno, kada je Marko Gobeljić fantastičnim udarcem sa 20 metara postigao drugi gol za Zvezdu.

Posle toga je sve bilo rešeno, gosti su ostali bez snage, domaći nisu imali više ambicija da napadaju punom snagom, pa nismo videli mnogo toga zanimljivog do kraja, crveno-beli su rutinski priveli meč kraju.

Zvezda sada ima 61 bod na prvoj poziciji, 13 više od Partizana i 16 više od Vojvodine.