Getty Images/Stuart Franklin

26.02.2020 | 15.49 > 15:55

Zvezdi samo bod u Inđiji pred večiti derbi!

FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno u Inđiji sa istoimenom ekipom u 23. kolu srpskog šampionata - 1:1. Crveno-beli su bili bolji od rivala, ali prekinuli su niz od sedam trijumfa u prvenstvu.

Ben

Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Ben

Gostima nije pomogla ni činjenica da su od 85. minuta imali igrača više zbog dva žuta kartona koja je dobio Čermelj.

Crveno-beli su lideri sa 62 boda, 14 više od Partizana koji u 18 časova dočekuje Proleter i sa kojim se sastaju 1. marta na stadionu "Rajko Mitić". Inđija je 14. sa 16 bodova, ispred Rada (14) i Mačve (12).

Inđija je povela u 36. minutu, kada je Krasić uspeo da pobegne Rodiću, a zatim levom nogom, preciznim udarcem matira Borjana za vođstvo svoje ekipe.

Zvezda je u prvom poluvremenu imala inicijativu, ali osim nekoliko pokušaja nisu stvorili nijednu šansu iz kategorije stopostotnih.

Trener gostiju Dejan Stanković na odmoru je iz igre izveo Vulića i Gavrića, a ulaskom Pavkova i Garsije promenila se i igra crveno-belih. Najpre je Ben u 51. minutu iz slobodnog udarca pokušao, ali je šutirao preko gola.

Potom je Inđija u 59. minutu imala odličnu šansu, ali je Borjan bio na mestu i loptu prosledio u korner. Gobeljić je u sledećem napadu bio u sjajnoj prilici - čuvar mreže Inđije Perković je fenomenalno intervenisao i zaustavio njegov udarac sa svega pet, šest metara.

Nikolić je isprobao udarac u 72. minutu iz slobodnog udarca, aopsada gola Inđije isplatila se u 75. minutu kada je Gobeljić centrirao sa desne strane, a Ben natrčao na loptu i zakucao u gol domaćeg tima. Bio je to 11. pogodak tamnoputog napadača u prvenstvu.

Zvezda je do kraja meča imala nekoliko opasnih napada, najbolji nije realizovao Babić u 90. minutu, međutim, promene nije bilo promene rezultata.