Stanković: Nisam razočaran, sad razmišljamo o derbiju

Crvena zvezda je u Inđiji odigrala 1:1, pa će uoči derbija protiv Partizana imati 11 bodova prednosti, kao i pred nastavak prvenstvenih borbi u 2020. godini.

Strateg crveno-belih Dejan Stanković rekao je danas da ima dosta toga da zameri svojim igračima, ali i da ovakvi mečevi mogu da posluže njegovom timu da ojača karakter, kao i da nije razočaran zbog gubitka bodova.

Život ide dalje, zašto bih bio razočaran? Ima mnogo situacija kojima nisam bio zadovoljan, ali odnos je bio dobar. „Pocepali” su se do samog kraja, dali su 130 posto”, poručio je Stanković.

Šef crveno-belih uverava i da misli njegovog tima nisu bile usmerene ka najvažnijoj utakmici srpskog fudbala.

Nije im bio derbi u glavi. Spremamo utakmicu po utakmicu i već sad krećemo sa analizom i spremanjem meča sa Partizanom. Čeka nas spektakl u nedelju, to je meč koji mnogo znači navijačima, Beogradu i čitavoj Srbiji”.

Stanković je potom pohvalio svoj tim za igru u drugih 45 minuta, uz konstataciju da je to model po kojem bi njegov tim trebalo da igra.

Čestitao sam svojim igračima na drugom poluvremenu, na odnosu i na šansama. U prvom smo se mučili, nije nam ni teren išao „na nogu”. Ali ne želim da tražim izgovore. Bila je tvrda utakmica, mnogo žutih kartona, faulova… Imali smo nekoliko prilika u drugom poluvremenu, uspeli smo da izjednačimo, ali ne i da preokrenemo. Upravo pristup iz drugog dela igre je ono što tražim”.

Mladi stručnjak poručuje da će njegova ekipa izvući pouke iz ove utakmice.

Uz ovakve utakmice se raste. I pre meča sam rekao da Inđija ima planove. Iskoristili su šansu posle naše greške, imali su još jednu u drugom poluvremenu, ali tad je Borjan intervenisao. Izbacio me je iz takta primljen pogodak. Izašli smo visoko, pokušali da pokupimo sve lopte, ali eto. Mogli smo na kraju da dobijemo utakmicu, ali ovakvi mečevi znače za jačanje karaktera. Još jednom moram da pohvalim drugo poluvreme. Izašli smo sa praktično četvoricom napadača, zaista smo želeli rezultat i nemam šta da im zamerim”, zaključio je Stanković.