Getty Images/Stuart Franklin

01.03.2020 | 15.59 > 16:00

Lale "okrenule" Zmajeve na Krovu

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Voždovac na strani, u 24. kolu Superlige, posle preokreta sa 2:1.

FK Čukarički

Zmajevi su u 21. minutu poveli golom Lazara Zličića, da bi deset minuta kasnije Petar Bojić poravnao i najavio ono što će uslediti u nastavku.

Već na startu drugog poluvremena, u 48. minutu, Miljan Vukadinović je iskoristio asistenciju raspoloženog Bojića i doneo Lalama tri boda.

Za ekipu Nenada Lalatovića to je drugi uzastopni trijumf i sa 51 bodom nalaze se na trećem mestu.

Voždovčani su upisali četvrti poraz u nizu, te sa 35 poena zauzimaju osmu poziciju.

Niški Radnički je kod kuće savladao Inđiju sa 2:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Nikoli Čumiću.

Mladi napadač, koji je na pozajmici iz Olimpijakosa, pogađao je mrežu Vojvođana u 47. iz penala i 48. minutu.

Jedini gol za goste dao je Ilić u 64.

Radnički je šesti na tabeli sa 39 bodova, dok je Inđija 14. sa 16.

TSC je kao domaćin savladao Napredak sa 2:1, pogocima Zeca u šestom i Silađija u 90+4. minutu, a jedini gol za Kruševljane dao je Mijić u 84.

Radnik je bio bolji od Rada kod kuće sa 1:0, istim rezultaom Mladost je dobila Čukarički, dok su mečevi Javor - Spartak (2:2) i Proleter - Mačva (1:1) završeni bez pobednika.