Penal u finišu: Crno-beli srušili Nišlije

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su niški Radnički na svom terenu, u derbiju 25. kola Superlige, rezultatom 1:0.

Trijumf crno-belima doneo je Đorđe Ivanović u 85. minutu iz jedanaesterca, kojem je prethodio prekršaj Aleksandra Todorovskog nad Slobodanom Uroševićem u šesnaestercu.

Bio je to tek drugi udarac u okvir gola domaćih, a prvi je došao tek u 70. minutu, kod pokušaja Takume Asana, što dovoljno govorio o dešavanjima na terenu.

Malo pravog fudbala viđeno je pred malim brojem gledalaca u Humskoj. Domaći su nešto bolje počeli, ali ih je povreda Bibrasa Natha poremetila. Izraelac se požalio na zadnju ložu i u 17. minutu je napustio teren.

Partizan je najbliži vođstvu bio u finišu prvog poluvremena, kad je Asano šutirao, a lopta na putu ka golu promenila pravac i umalo prevarila Borivoja Ristića.

U nastavku je ekipa Sava Miloševića pojačala ritam i bila konkretnija, ali su i Nišlije imale svoje šanse.

Jednu takvu propustio je Filip Knežević, čiji je udarac zaustavio Vladimir Stojković.

U poslednjih desetak minuta tempo je u potpunosti opao, Radnički je bio zadovoljniji bodom i činio je sve u opstrukciji igre, ali je Partizan u finišu uspeo da pokvari planove rivala i dođe do slavlja.

Beograđani ostaju drugi na tabeli sa 55 bodova, 11 manje od vodeće Crvene zvezde. Radnički je šesti sa 39.

Crno-beli u sledećoj rundi gostuju Voždovcu, a tim sa juga čeka Mačvu pred svojim navijačima.