Fudbal se ponovo igra – Spartak slavio u Inđiji

SK

Fudbaleri Spartaka iz Subotice slavili su na gostovanju Inđiji rezultatom 2:1 u prvoj utakmici nakon dvoipomesečnog prekida Superlige Srbije zbog pandemije koronavirusa.

Domaći su povelio veoma brzo, već u 7. minutu golom Mihaila Jovanovića, ali su Subotičani brzo uzvratili pred praznim tribinama u Inđiji. Već u 10. minutu na semaforu je pisalo 1:1, a strelac je bio Nemanja Nikolić.

Trenutak odluke viđen u 70. minutu kada je mrežu Inđije pogodio Milan Marčić.

Spartak je sedmi u Superligi sa 40 bodova, dok je Inšija ostala na 14. poziciji sa 19 bodova.

Danas se još sastaju Vojvodina – Čukarički (17) i Rad – Crvena zvezda (19:30) u duelu koji bi i definitivno mogao da kruniše crveno-bele u novog-starog šampiona.

Podsetimo, iz elitnog srpskog takmičenja ove sezone nema ispadanja, a šampionat je proširen i 2020/21 će imati 20 klubova.