SK

29.05.2020 | 18.56 > 19:04

Tedić sa kreča doneo bod Brđanima u Novom Sadu

U derbiju 27. kola Superlige, prvog posle prekida usled pandemije koronavirusa, Vojvodina i Čukarički odigrali su u Novom Sadu 1:1.

Slobodan Tedić

FK Čukarički

Ekipa Nenada Lalatovića odlično je počela meč. Povela je Vojvodina već u 13. minutu a strelac je bio Bojić. Da povratak na teren neće biti lak videlo se već posle pola sata, kada je napadač gostiju Ibrahima Endiaje izašao iz igre. Držala je Vojvodina prednost sve do 76. minuta. Tada je dosuđen penal za Čukarički, koji je u gol pretvorio Slobodan Tedić. Do kraja promene rezultata nije bilo i na kraju podela bodova.

Vojvodina je ostala na trećem mestu sa 56 bodova, dva manje od drugoplasiranog Partizana i šest više od četvrtoplasiranog TSC iz Bačke Topole. Čukarički je peti sa 48 bodova i sa teoretskim šansama da bi mogao da dođe u poslednja tri kola do trećem mesta i obezbeđene Lige Evrope. Ipak, ima dobre šanse za četvrto mesto, koje bi moglo da donese Evropu ukoliko Crvena zvezda, Partizana ili Vojvodina osvoje kup, a tu šansu ima i kroz najmasovnije takmičenje.