Blickrig Ivanića i Bena: Zvezda u polufinalu Kupa

Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pobedom nad Inđijom na strani rezultatom 2:1.

Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Srpski šampion je pitanje prolaska u narednu rundu rešio u prvom poluvremenu u razmaku od svega dva minuta. Najveće zasluge za to pripadaju Mirku Ivaniću i El Farduu Benu.

Najpre je Ivanić u 36. minutu doveo Beograđane u vođstvo udarcem glavom, na asistenciju Bena, da bi u 38. uloge bile promenjene i napadač sa Komorskih Ostrva je na identičan način zatresao mrežu.

Jedini gol za Inđijce postigao je Mihailo Jovanović u 87. minutu.

Crveno-beli su pobedom krunisali bolju igru u odnosu na ekipu iz Srema.

Zvezda je sve vreme bila konkretniji rival i kontrolisala je dešavanja na terenu, dok su domaći tek u nekoliko navrata uspeli da zaprete Milanu Borjanu.

U finišu su krenuli na sve ili ništa, ali im je to donelo samo počasni pogodak.

Tim Dejana Stankovića lako je mogao i do ubedljijeg trijumfa. Degenek, Ben i Petrović imali su šanse u prvom poluvremenu, a Rodić u drugom delu.

Do kraja je Zvezda uspela još jednom da pogodi mrežu, učinio je to Ivanić u 77. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

Klub sa stadiona Rajko Mitić prvi je polufinalista Kupa Srbije. Preostale učesnike dobićemo posle duela Vojvodina – Mladost, Čukarički – Radnički Niš i Radnik – Partizan.