Prvo poluvreme trajalo 63 minuta: Partizan u polufinalu

FK Partizan

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pobedom nad Radnikom u Surdulici sa 2:1.

partizan.rs

Trijumf crno-belima doneo je Japanac Takuma Asano, dvostruki strelac, a meč je obeležio i desetominutni prekid u prvom poluvremenu zbog spornog transparenta gostujućih navijača.

Lige gde cig*** nisu prvi se poništavaju, dok se lažne titule sa navijačima proslavljaju„, pisalo je na njemu, pa je sudija Srđan Jovanović povukao igrače oba tima u svlačionice dok se poruka nije uklonila.

Iz tog razloga, prvi deo igre trajao je čak 63 minuta i u datom periodu viđena su sva tri pogotka.

Asano je u 45+2. doneo prednost ekipi Sava Miloševića, posle fantastične asistencije Bibrasa Natha, da bi isti igrač pogodio mrežu i u 45+15. na odbitak.

Nadu domaćima da mogu da izbegnu poraz vratio je Bogdan Stamenković u 45+17, međutim, u drugom poluvremenu nije bilo promene rezultata.

Branilac trofeja je na kraju sasvim zasluženo došao do slavlja, pošto je sve vreme bio bolji rival.

Pitanje polufinala moglo je da bude rešeno i znatno ranije.

Asano je bio veoma blizu het-trika, prilike su imali i Lazar Marković, Uroš Vitas i Umar Sadik, ali je golman Vasiljević uz nekoliko fantastičnih intervencija sprečio ubedljiviji poraz Radnika.

Partizan je treći polufinalista Kupa Srbije, posle Crvene zvezde i Čukaričkog, a četvrtog ćemo dobiti po završetku duela Vojvodina – Mladost.