Penali rešavali: Voša poslednji polufinalista Kupa

FK Čukarički

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pobedom nad lučanskom Mladošću posle boljeg izvođenja jedanaesteraca - 5:4 (0:0).

Posle 90 minuta bez golova na Karađorđu, poslednjeg polufinalistu odlučivali su penali.

Tamo su domaći imali više koncentracije i umeća. Iskoristili su svih pet pokušaja, dok su Lučanci promašili jedan.

Čović, Vukadinović, Gemović, Stojković i Drinčić bili su sigurni izvođači za Vojvodinu. Na drugoj strani, penale su realizovali Bojović, Šatara, Jovanović i Radivojević, dok je Pavlović u drugoj seriji šutirao neprecizno.

Zanimljivo, trener Voše Nenad Lalatović odlučio je da za jedanesterce promeni golmana i u nadoknadi vremena, umesto Emila Rockova, u igru je ušao Nikola Simić.

Kad je o duelu reč, viđena je velika borba od prvog minuta, ali bez zavidnog broja pravih prilika. Najveću je za Vojvodinu propustio Bojić sredinom drugog poluvremena.

U polufinalu Kupa Srbije igraće Crvena zvezda, Partizan, Čukarički i Vojvodina. Parovi će naknadno biti određeni.