EuroFootball, Getty Images

06.06.2020 | 15.46 > 15:53

Voša lako do bodova u Ivanjici, dva boda do Paritzana

U prvom meču subotnjeg programa 28. kola Superlige fudbaleri Vojvodine pobedili su na gostovanju Javor iz Ivanjice rezultatom 3:1.

FK Vojvodina

Bio je to šesti uzastopni meč za Vojvodinu u kojem nisu poraženi u Superligi, poslednji put savladala ih je Zvezda 22. februara.

Interesantno je da su svi pogoci viđeni u drugom poluvremenu – blistao je 19-godišnji Dejan Zukić. On je prvo pogodio u 56. minutu, nakon čega je dobio i žuti karton, a potom je 12 minuta kasnije duplirao prednost Novosađana.

U 80. minutu Marko Jevremović je postigao autogol i time praktično rešio pitanje pobednika, a rezultat je u 82. minutu ublažio Vanja Zvekanov pogotkom za Javor.

Posle ove pobede Vojvodina je na trećem mestu tabele sa 59 bodova, dva manje od Partizana, koji ima i odigrani meč manje. Sa druge strane, Javor je 13. na tabeli sa 24 boda, a ovo je za tim iz Ivanjice osma prvenstvana utakmica u nizu u kojoj nisu zabeležili pobedu.

U narednim mečevima 28. kola koji su na programu u nedelju Partizan gostuje Spartaku u Subotici, Crvena zvezda dočekuje Radnik, dok će Čukarčki na Banovom brdu igrati protiv Inđije.