Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

06.06.2020 | 20.47 > 20:57

Zvezda četvorkom overila titulu pred navijačima

Novopečeni šampion Crvena zvezda novom pobedom nad Radnikom u 28. kolu Superlige 4:1 na stadionu "Rajko Mitić" proslavio je osvajanje treće vezane titule.

Trener crveno-belih Dejan Stanković izveo je kombinovan sastav, kako bi nosioce igre sačuvao za večiti derbi u polufinalu Kupa. Ipak, prvi do gola stižu gosti, a strelac je Makarić u 23. minutu. Međutim, Zvezda do poluvremena dolazi do preokreta. Oba gola postigla su štoperi. Prvo je Radovan Pankov bio strelac u 29. a potom i Babić u 38. minutu. Kod oba gola asistent je bio Željko Gavrić.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, do samog finiša utakmice. U 85. minutu dosuđen je penaz za Zvezdu koji je u gol pretvorio 17-godišnji Andrija Radulović, na svom debiju. Konačnih 4:1 postavio je Veljko Simić u 90. minutu.

Crvena zvezda je već u prošlom kolu obezbedila 31. titulu, treću u nizu, a sada je povećala bodovnu razliku u odnosu na Partizan i ona iznosi 14 bodova. Radnik je 10. sa 30.