Remi TSC i Voše, Spartak ubedljiv, slavila i Mladost

TSC Bačka Topola

Počela je nova sezona u Superligi Srbije. Pobedama su sezonu otvorili Spartak i Mladost, TSC i Vojvodina odigrali su nerešeno.

U derbiju kola sastali su se TSC i Vojvodina. Dva tima na kraju su podelila, a meč je završen rezultatom 2:2.

Poveo je TSC u 26. minutu sa bele tačke. Nakon kontakta Slavka Bralića sa Sašom Tomanovićem sudija Simović je pokazao na penal. Šutirao je Nenad Lukić, ali je Nenad Simić odbranio njegov udarac. Ipak, lopta se odbila pravo u noge Lukiću koji ovoga puta ne promašuje.

Vojvodina je posle manje od deset minuta došla do izjednačenja golom Momčila Mrkaića, da bi preokrenula rezultat samo četiri minuta nakon početka drugog poluvremena nespretnim autogolom Borisa Varge.

TSC je nastavio sa propoznatljivom igrom koja ga je prošle sezone učinio najprijatnijim iznenađenjem i to mu se isplatilo. U 79. minutu Vladimir Silađi je zatresao mrežu gostiju za 2:2. Asistenciju je upisao Đuro Zec.

Spartak nije imao problema u duelu sa novajlijom u ligi Zlatiborom i slavio je rezultatom 3:0.

Prvi gol na meču, i ujedno prvi gol u novoj sezoni, postigao je Stefan Denković u osmom minutu meča sa bele tačke.

Pobedu Plavih golubova potvrdio je novim golom Denković, ovoga puta u 32. minutu da bi konačan rezultat postavio Nikola Srećković u 90. minutu meča.

U drugom kolu, TSC gostuje Radu, a Vojvodinu očekuje novi derbi jer na Karađorđe dolazi Čukarički željan dokazivanja nakon sezone u kojoj je izvisio za Evropu.

U poslednjem meču dana, Mladost je bila bolja od Javora i slavila je rezultatom 2:1.

Ekipa iz Lučana povela je u 25. minutu pogotkom Damjana Krajišnika, da bi u 40. minutu već bilo 2:0 za domaće. U strelce se upisao Lazar Jovanović.

Javor je do kraja uspeo da smanji na 2:1 golom Vanje Zvekanova u 75. minutu, ali nakon toga se rezultat u Lučanima nije menjao.

Mladost će u drugom kolu u Surdulicu u goste Radniku, a Javor će dočekati Napredak.

U subotu se igra sedam mečeva. Od 17:30 sastaju se Napredak i Partizan, a svi ostali mečevi počinju u 19:30. Igraju: Crvena zvezda – Novi Pazar, Čukarički – Inđija, Voždovac – Radnik, Mačva – Bačka, Proleter – Rad i Radnički Niš – Metalac.