Getty Images/Stuart Franklin

01.08.2020 | 22.57 > 22:59

CZ 'grmi' zbog penala Partizanu: FSS, šta ćete uraditi?

Fudbalski klub Crvena zvezda otvorenim pismom obratio se Fudbalskom savezu Srbije zbog, kako je navedeno, sramnog suđenja u korist Partizana na utakmici protiv kruševačkog Napretka.

Stadion Crvene zvezde

EuroFootball, Getty Images

Partizan je na startu Superlige Srbije slavio u Kruševcu sa 3:1, uprkos zaostatku na poluvremenu.

Povod za Zvezdino obraćanje bio je dosuđen jedanaesterac u korist Partizana u 87. minutu, iz kojeg su crno-beli poveli sa 2:1.

Otvoreno pismo srpskog šampiona prenosimo u celosti:

"Poštovano rukovodstvo FSS,

Crvena zvezda Vam se ovim putem javno obraća pitanjem: šta cete vi konkretno preduzeti da sprečite ovakvo brukanje srpskog fudbala koje smo danas videli u Kruševcu? Šta mi, ali i drugi klubovi u Srbiji, možemo da očekujemo posle onakvog suđenja i sramno dosuđenog jedanaesterca na meču Napredak - Partizan? A prvenstvo je tek počelo. Кako da se ponašamo? Treba li svi da očekujemo da ćemo proći kao Napredak, da će zarad pobede Partizana biti dosuđivani onakvi nepostojeći penali?

Cela Srbija je videla kako je Danilo Grujić sudio i direktno pomogao Partizanu. I to u 87 minutu utakmice.

Zbog toga tražimo da sudija Danilo Grujić bude najstrože kažnjen. Time će se srpski fudbal zaštiti od raznih mešetara, a svim akterima u startu poslati jasna poruka.

Mi ne možemo da ćutimo i dozvolimo da klub kome su svi krivi, koji neprestanom kuknjavom pokušava da zamaskira svoju nemoć i prljave radnje, da otimanjem i krađama dođe do titule koju su vidimo svojim navijacima otvoreno obećali ne bi li sačuvali svoje fotelje u Partizanu.

Zato gospodo iz FSS nemojte vi da se brukate. Uradite ono što od vas očekuje čitava fudbalska Srbija, konkretnim potezima pošaljite jasnu poruku da nećete dozvoliti ovakvo brukanje srpskog fudbala."