Superliga: Spartak ubedljiv, TSC još ubedljiviji

U nedelju od 19 časova igralo se pet mečeva Superlige Srbije, a do pobeda su stigle ekipe Mladosti, niškog Radničkog, subotičkog Spartaka, kruševačkog Napretka i TSC Bačke Topole, a interesantno je da su sve ekipe slavile na domaćem terenu.

TSC Bačka Topola

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su bez većih problema protiv Mačve u Šapcu.

Mladost je sa 2:0 slavila u Lučanima protiv Inđije i nastavila sa maksimalnim učinkom na početku sezone. Dvostruki strelac za domaćina bio je Lazar Jovanović, a mrežu Inđije tresao je u 23. i 41. minutu. Tim iz Srema je i dalje bez osvojenog boda od starta sezone.

Napredak je bio bolji od Radnika rezultatom 2:1 (0:0). Mrkić je iz penala doneo vođstvo Kruševljanima u 62. minutu, a Dmitrić je izjednačio sedam minuta kasnije. Spremo je potom u 85. minutu promašio penal, a tri boda domaćinu doneo je Kocić u 88. minutu. Bili su to prvi bodovi za napredak od starta sezone, a Radnik je takođe osvojio tri boda.

Radnički je u Nišu pobedio Novi Pazar sa 2:1 (2:0), a golove za Nišlije postigli su Stojiljković i Pejović iz penala, a poraz je u 88. minutu ublažio Kurti. Radnički ima 6, a Novi Pazar 3 boda.

Spartak je na Gradskom stadionu u Subotici posle preokreta sa 4:1 (0:1) pobedio Metalac, koji je od 11. minuta vodio pogotkom Katanića. Spartak je u nastavku deklasirao protivnika golovima Šimure, Denkovića, Nikolića i Vidakovića i zadržao maksimalni učinak posle tri kola.

TSC je protiv Zlatibora slavio sa 5:1 (2:0) i ostao neporažen posle tri kola. Golove za tim iz Bačke Topole postigli su Skopljak, Zec, Duronjić, Lukić i Tomanović, a pogodak za tim iz Čajetine delo je Počeka. Zlatibor je trenutno na začelju tabele bez bodova.