09.08.2020 | 22.20 > 22:24

Čukarički pobedio Rad za 9 min, Voši bodovi "na krovu"

U poslednjim mečevima nedeljnog programa trećeg kola Superlige Srbije do pobeda su došle ekipe Čukaričkog i Vojvodine, dok su bodove podelili Proleter i Bačka.

FK Vojvodina

Ranije u nedelju Zvezda je nastavila sa sigurnim igrama na startu sezone, a ubedljive pobede ostvarili su Spartak i TSC.

Čukarički je na Banovom brdu pitanje pobednika rešio posle samo devet minuta – Marko Šarić je domaćina doveo u vođstvo u petom minutu, a već je u sledećm bilo 2:0 kada je gol postigao Marko Docić. Konačnih 3:0 postavljeno je u devetom minutu, a strelac je po drugi put bio Docić, kojem je to bio treći gol u sezoni.

„Brđani“ na taj način imaju sedam bodova posle tri kola, a u narednoj rundi gostuju Zlatiboru, dok su „Građevinari“ bez ijednog osvojenog boda posle tri kola, a u narednom kolu ih čeka veliki derbi protiv Voždovca.

Vojvodina je slavila protiv Voždovca sa 3:1 kao gost, a već je na poluvremenu pitanje pobednika bilo rešeno jer su Novosađani vodili sa 3:0 posle golova Bojića, Saničanina i Gemovića. Strelac jedinog gola za „Zmajeve“ bio je Gajić u 54. minutu. „Voši“ je to bila prva pobeda u sezoni posle dva uvodna remija, a Voždovac posle tri kola ima tri boda.

Proleter je na „Stadionu Slana Bara“ remizirao 1:1 sa Bačkom, a domaćin je vodio od 77. minuta kada je Knežević iz penala doneo prednost Novosađanima. Ipak, Bačka je izjednačila u 90. minutu preko Krčmarevića, koji je bio strelac takođe iz jedanaesterca. Proleter i dalje ne zna za poraz – osvojili su sedam bodova do sada, a Bačkoj je ovo bio prvi pod posle uvodna dva poraza.