EuroFootball/Getty Images

09.08.2020 | 22.24 > 22:37

Ovo je već neki drugi Partizan: Proradio i Sadik

Posle poraza u Novom Pazaru i veoma nezgodnih dešavanja u Humskoj, usledila je reakcija crno-belih. U premijernom meču u Humskoj Partizan je slavio ubedljivu pobedu protiv Javora u trećem kolu Superlige 4:0.

FK Partizan

Za razliku od meča u Kruševcu i posebno u Novom Pazaru, ovog puta Partizan je krenuo agresivno od samog starta i ništa nije prepustio slučajnosti. Već posle 25 minuta bilo je 3:0. Prva dva gola u 13. i 18. minutu postigao je Umar Sadik, što su ujedno njegovi prvi golovi u šampionatu. Treći u 25. minutu delo je Sejdube Sume i već tada je bilo jasno da će tri boda ostati u Humskoj.

U drugom delu crno-beli su povukli ručnu, rutinski privodili meč kraju. Ali stigli su da postignu još jedan gol, a strelac je bio i još jedan stranac Takuma Asano u 76. minutu. To je bio konačan rezultat i najzad igra Partizana koja odgovara renomeu ekipe.

Crno-beli su sedmi na tabeli sa šest bodova, tri manje od vodećeg trilinga Crvena zvezda, Spartak, Mladost, dok je Javor 11. sa tri boda. Partizan u sledećem kolu u subotu igra protiv Radnika u Humskoj, dok Javor istog dana gostuje Novom Pazaru.