Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

14.08.2020 | 20.58 > 21:13

Zvezda izvukla tri boda protiv hrabrog Spartaka

U prvom meču četvrtog kola Superlige Srbije, okršaju dve vodeće ekipe Crvena zvezda ja ne stadionu Rajko Mitić slavila protiv subotičkog Spartaka 3:2.

Ben

Ben

Ono je što je Zvezdi trebalo pred evropska iskušenja, to je i dobila. Dočekala je ozbiljnog protivnika, željnog da se nadigrava i upravo je Spartak ogolio brojne slabosti crveno-belih. Već u prvih pet minuta gosti su pokazali da nisu došli u Beograd da se brane i koncentrišu isključivo na odbranu gola, već su ozbiljno napali i imali dve odlične prilike. Zvezda je uzvratila preko jednog od najraspoloženijih igrača na meču Aleksandra Kataija, koji je pogodio prečku. U prvom delu Zvezda je bila znatno opasnija po levoj strani, gde su sjajno sarađivali Katai i Rodić. Odlično je pojačanje iz SAD otvarao prostor levom beku, koji je bio možda i najopasniji igrač domaćih.

Upravo je Rodić izborio penal u 24. minutu, pošto je uzeo loptu neopreznom Srećkoviću, koji ga je povukao obema rukama u šesnaestercu. Ipak, najstrožu kaznu u vođstvo nije pretvorio Ben, čiji udarac je golman gostiju Dujmović odbio u stativu i tako sačuvao gol. Ipak, samo pet minuta kasnije glavni akteri kod penala donose Zvezdi prednost. Veljko Nikolić je odlično izbacio Rodića po levoj strani, ovaj precizno našao Bena u srcu šesnaesterca, koji je rutinski zatresao mrežu.

Ali već u sledećem napadu gosti uzvraćaju. Posle lepe duge lopte, Nikolić fantastično spušta na peterac loptu Tufegdžiću, kome nije bilo teško da savlada Borjana. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor a Dejan Stanković je izvršio dve izmene. Umesto Gajića i Gavrića na teren su ušli Gobeljić i Spiridinović. Zvezda je napadala, ali je Spartak odlično držao zatvorenim prilaze golu. Kod domaćih se pojavljivala nervoza, a jedini koji je mogao da napravi pometnju je Katai, koji je sjajno proigravao Rodića u prvom redu. Posle jedne takve akcije Rodić je ponovo ostao bez čuvara, odlično zavrnuo u srce peterca, gde je loptu dočekao Ben, ali je šutirao pravo u golmana Dujmovića.

Ipak, ponovo je Ben imao sreću da nadoknadi propušteno. U 65. minutu kružili su domaći oko šesnaesterca i Njegoš Petrović se odlučio za udarac sa distance. Lopta je pogodila Dujmovića, koji je loše odbio, pravo na nogu Benu, a Zvezdinom napadaču nije bilo teško da postigne drugi gol za novo vođstvo. Samo pet minuta kasnije Pankov sjajno pronalazi Tomanea, koji odlično reaguje i postiže gol za 3:1. Ali kao i u prvom poluvremenu i sada je Zvezda posle gola nedopustivo reagovala u odbrani. Ben je bespotrebno startovao sa leđa i napravio penal, koji je realizovao bivši igrač Partizana Nikolić. Ipak, Zvezda je imala sreću da do kraja Spartak nije napravio ozbiljnu priliku i na kraju je sačuvala stopostotni učinak. Treba istaći da je prvih 10 minuta ove sezone odigrao i povratnik Gejlor Kanga.

Zvezda je sada usamljena na prvom mestu sa 12 bodova, dok je Spartaku ovo prvi poraz i ima tri boda manje.