Getty Images/Stuart Franklin

29.08.2020 | 21.33

Prva pobeda Zlatibora, slavili Radnički i Bačka

Fudbaleri Bačke, niškog Radničkog i Zlatibora ostvarili su pobede u mečevima 6. kola srpske Superlige, dok je duel između Novog Pazara i Radnika završen bez golova.

Čair, Radnički Niš

Printscreen, FSS

Ekipa iz Bačke Palanke savladala je Voždovac rezultatom 2:0, a dvostruki strelac u prvom trijumfu u sezoni bio je Nikola Žakula.

Najbolji strelac Bačke mrežu rivala pogađao je u 2. i 8. minutu i u prvih šest kola upisao je već četiri pogotka. Voždovac je ostao na dve pobede i sa 7 bodova 12. je na tabeli.

Radnički je na Čairu bio bolji od Proletera sa 2:0 golovima nenada Gavrića u 53. i Dušana Stoiljkovića u 69. minutu iz jedanaesterca.

Nišlije su zabeležile četvrti trijumf i sa 12 bodova na deobi su treće pozicije sa Partizanom, Spartakom i Mladošću, dok je Proleter ostao na 8 bodova.

Novajlija u ligi Zlatibor je protiv Mladosti upisao prvu pobedu u sezoni - 1:0. Čovek odluke za ekipu iz Čajetine bio je Ifet Dakovac u 60. minutu.

Ranije danas ekipa Rada je prekinula niz od pet poraza.