Het-trik Kataija, petarda Zvezde protiv TSC

Aleksandar Katai
FK Crvena zvezda

Crvena zvezda upisala je ubedljivu pobedu protiv TSC u poslednjem meču šestog kola Superlige Srbije. Aleksandar Katai postigao je het-trik u prvom poluvremenu.

Crvena zvezda upisala je i šestu pobedu u sezoni savladavši na stadionu „Rajko Mitić“ TSC rezultatom 5:0. Meč je obeležio Aleksandar Katai koji je u prvom poluvremenu, u razmaku od 23 minuta postigao het-trik.

Prvi gol Katai je postigao u 20. minutu, drugi je stigao samo osam minuta kasnije, a za 3:0 stralac je bio u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena na dodavanje Ričmonda Boaćija.

Gde je stao Katai, nastavio je Željko Gavrić koji je pogodio za 4:0, da bi peti gol postigao Mirko Ivanić u 70. minutu susreta.

Sporni momenat viđen je u 23. minutu kada je Boaći đonom išao na loptu i u kaznenom prostoru gostiju uleteo u golmana Filipovića. Boaći je dobio samo žuti karton, a na klupi gostiju bili su veoma nezadovoljni odlukom sudije Đorđića.

Filipović je zamenjen samo nekoliko minuta kasnije.

Crvena zvezda ima maksimalan učinak nakon šest kola i 18 bodova na prvom mestu pred gostovanje Čukaričkom. TSC ima težak početak sezone i skor od dve pobede, dva remija i dva poraza za ukupno osam bodova i deseto mesto na tabeli pred duel sa Radničkim iz Niša u sedmom kolu.