Partizan opet sa penala do pobede, poruka i za FSS

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su u Užicu ekipu Zlatibora rezultatom 1:0 u utakmici osmog kola srpske Superlige.

Crno-beli su do pestog trijumfa u prvenstvu stigli pogotkom Bibrasa Nahta iz jedanaesterca u 80. minutu. Najstrožoj kazni prethodilo je igranje rukom Milana Đokića u kaznenom prostoru i sudija Zoran Široki je pokazao na belu tačku.

Igrači domaćeg tima su se žestoko bunili, ali to nije omelo iskusnog Izraelaca da baš kao i pre tri dana u Moldaviji sigurno izvede najtrožu kaznu i svom timu donese tri boda.

Trener crno-belih Aleksandar Stanojević je iznenadio izborom startne postave i odlukom da od prvog minuta umesto Natha na terenu bude Milan Smiljanić, ali i ostavljanjem Umara Sadika na klupi. Ohrabrenje za navijače tima iz Humske svakako je pobratak u tim defanzivca Makija Banjaka.

Partizan je u većem delu utakmice bio bolji, dominirao je, ali je teško dolazio do izglednih šansi. Crno-beli su u 32. minutu postigli pogodak, Bojan Matić je glavom poslao u mrežu, ali je sudija pokazao ofsajd poziciju.

Crno-beli u sledećem kolu dočekuju Bačku, a pre toga ih u četvrtak očekuje gostovanje odličnoj Šarlroi u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, dok Zlatibor, koji je ostao na jednoj pobedi, gostuje Javoru.