Zvezda protutnjala kroz Lučane, Falćineli opet pogodio

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak i posle devetog kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su ubedljivo slavili protiv ekipe Mladosti iz Lučana rezultatom 4:0 i na najlepši način najavili baraž duel za plasman u Ligu Evrope u četvrtak sa jermenskim Araratom.

Tim iz Ljutice Bogdana je lider šampionata sa 27 bodova i gol razlikom 31:3, a prvi pratioci Čukarički i Partizan, koji u nedelju igra sa Bačkom, imaju devet bodova manje. Mladost je na deobi pete pozicije sa 16 bodova.

Zvezda je bila mnogo bolji rival, pogotovo u drugom poluivremenu kada su postignuta tri od četiri gola.

Ekipa Dejana Stankovića povela je u 37. minutu kada je Željko Gavrić na centaršut Veljka Nikolića načeo domaći tim. Inače, u prvih 45 minuta nije bilo mnogo uzbuđenja, odnosno pored pogotka mladog veznjaka obe ekipe su imale po jednu dobru šansu.

Crveno-beli su prednost duplirali u 54. minutu. Raspoloženi Dijego Falćineli je šutirao, golman Zlatko Zečević sjajno intervenisao, ali je lopta došla do Kataija koji je upisao peti gol u sezoni.

Već u sledećem napadu bilo je 3:0 za goste. Rezervista Gejlor Kanga je centrirao sa leve strane, a Fanćineli glavom postigao treći pogodak u sezoni.

Konačan rezultat postavio Radovan Pankov. Asistent je ponovo bio Kanga, a defanzivac Beograđana je glavom matirao Zečevića.

Zvezda u četvrtak gostuje u Jerevanu u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a 4. oktobra u Superligi dočekuje Napredak, dok Mladost ide u Niš.