27.09.2020 | 18.18 > 18:23

Metalac slavio u Kruševcu, minimalac Proletera

Golom Miloša Vranjanina u drugom minutu sudijske nadokande, Metalac iz Gornjeg Milanovca savladao je u Kruševcu domaći Napredak 2:1 u devetom kolu Superlige Srbije. U drugom meču dana Proleter iz Novog Sada bio je bolji od Novog Pazara 1:0.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Susret na stadionu pod Bagdalom bolje su otvorili igrači Metalca, koji su poveli golom Filipa Antonijevića u 18. minutu. Pokušavao je Napredak da izjednači, ali im to nije polazilo za nogom sve do 84. minuta. Tada je mrežu gostiju pogodio Luka Milunović, nekadašnji napadač Crvene zvezde. Ipak radost je kratko trajala jer je Vranjanin u poslednjim trenucima meča odneo sva tri boda u Gornji Milanovac.

Proleter je do četvrtog trijumfa u dosadašnjem šampionatu došao golom Siniše Babića. Iskusni vezista je realizovao penal u 27. minutu. Domaći su i u nastavku meča dominirali, ali se rezultat na semaforu nije menjao.

Posle nepotpunog devetog kola na tabeli je prva Crvena zvezda sa maksimalnim učinkom od 27 bodova. Drugo i treće mesto dele Partizan i Čukarčki sa 18 bodova, s tim što Partizan ima meč manje koji će u ponedeljak od 18 časova odigrati protiv Bačke. U ponedeljak je na programu i duel Inđije i Vojvodine sa počekom u 16 časova.