Vojvodina prebolela Standard i slavila u Inđiji

FK Vojvodina

U meču devetog kola Superlige novosadska Vojvodina došla je do nove pobede, pošto je kao gost slavila protiv Inđije 2:0

Nije fraza da su najteži mečevi pre i posle evropskih iskušenja. Vojvodina je u Belgiji protiv Standarda igrala produžetak i na kraju izgubila i prilično psihološki ispražnjena došla u goste Inđiji.

Mučili su se izabranici Nenada Lalatovića, ali su u 59. minutu konačno došli do gola. Strelac je bio Bojić posle asistencije Vukadinovića. Pitanje pobednika rešeno je u 70. minutu kada je Čović duplirao prednost. To je ujedno i konačan rezultat i važna tri boda za Vojvodinu.

Vratili su se Novodađani na drugo mesto na tabeli sa 20 bodova, sedam manje od lidera Crvene zvezde i dva više od Partizana, uz utakmicu više. Inđija je 14. sa devet bodova, dva više od zone ispadanja.